اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

اصلاحیه مصوبه حق مسکن

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۳۱ /۰۶ /۱۴۰۱

اصلاحیه مصوبه حق مسکن

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه کارگران مشکلات بسیار دارند گفت: افزایش دستمزد نتوانست مشکلات معیشتی کارگران را حل کند.

مشکلات کارگران:

محمدرضا تاجیک, نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با تهران بزرگ، درباره مشکلات کارگران گفت:یکی از مشکلات کارگران ناقص بودن سامانه وزارت کار دربحث هدفمندی یارانه ها است. اطلاعات تعداد زیادی از کارگران به روز نیست و ناقصی دارد و این مسئله باعث ظلم در حق آنها شده است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از کارگران به دلیل نقص در اطلاعات در طرح دریافت یارانه حذف شدند گفت:کارگران در بحث معیشت و مسکن هم مشکلات بسیاری دارند.

تاجیک با اشاره به تبصره دو ماده 41 قانون کار که مرتبط با سبد معیشت خانوار کارگری است بیان کرد: با استخراج و به دست آوردن سبد معیشت کارگران از سوی کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان تغذیه میزان کالری لازم و حداقل‌های مصرفی و اقلام لازم خوراکی و غیرخوراکی، را برای تداوم فعالیت‌های روزمره محاسبه می‌کنیم.

عضو کارگری شورای عالی کار ادامه داد: ما همه‌ساله حداقل‌ها را در نظر گرفتیم و همه‌ساله با شرکای اجتماعی خود در شورای سه جانبه کار گفت و گو کردیم و با این حال شکاف میان تورم و مزد آنقدر زیاد است که طرف کارگری هرچقدر هم انعطاف و تعامل و انعطاف به خرج دهد، بازهم به توافق نمی‌رسد.

تاجیک افزود: همچنان منتظر ابلاغ اصلاحیه حق مسکن هستیم. درست است که مجلس نسبت به این موضوع واکنش نشان داد اما دولت هنوز هیچ اقدامی نکرده است و در شرایطی که مسکن برای کارگران هزینه زیادی دارد 100 هزار تومان رقمی نیست که در هزینه مسکن دیده شود اما چون مصوبه شورای عالی کار بود نباید کنار گذاشته می شد.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: اصلاحیه مصوبه حق مسکن - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: