اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

افت نرخ سود وام مسکن به کف ۵ ماهه

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۶ /۰۷ /۱۴۰۱

افت نرخ سود وام مسکن به کف ۵ ماهه

قیمت سود واقعی وام مسکن با تسه که به ۲۷ درصد هم رسیده بود حالا به کانال ۲۳ درصدی عقب‌نشینی کرده است؛ یعنی کمترین میزان طی ۵ ماه اخیر بوده است.

قیمت تسه‌ها طی روزهای اخیر:

قیمت تسه‌ها طی روزهای اخیر با سرعت زیادی در حال نزول است و به کمترین میزان خود از نیمه اول اردیبهشت‌ماه، یعنی حدود ۵ ماه پیش، رسیده است.

برای دریافت وام خرید مسکن از بانک مسکن، رایج ترین روش خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن (تسه) از بورس است. با توجه به سازوکار بازاری تسه‌ها، قیمت آن‌ها می‌تواند چشم‌انداز خوبی از انتظارات تورمی به ویژه در بازار مسکن داشته باشد.

سه افت ۵ درصدی پیاپی که تسه‌ها تجربه کردند باعث شد تا قیمت تسه‌ها از ابتدای هفته جاری با افت ۱۴ هزار تومانی رو به رو شود و از ۱۱۸ هزار تومان به ۱۰۴ هزار تومان برسد. این اتفاق باعث شد تا قیمت بهره حقیقی وام خرید مسکن بانک مسکن هم کاهش یابد و از حدود ۲۵ درصد در پایان هفته گذشته به کمتر از ۲۴ درصد در روز جاری برسد.

افت قیمت بهره تسه‌ها به کانال ۲۳ درصدی در شرایطی است که التهاب بازار مسکن و تقاضای سنگین برای دریافت تسه باعث شده بود تا قیمت بهره وام مسکن در ماه‌های اردیبهشت تا تیر به کانال ۲۷ درصد هم برسد و بیشترین سطوح تاریخی را تجربه کند.

اما حالا این قیمت به ۲۳.۸ درصد رسیده است. نرخی که از ۱۲ اردیبهشت سال جاری، یعنی از حدود ۵ ماه پیش، بی‌سابقه بوده است.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: افت نرخ سود وام مسکن به کف ۵ ماهه - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: