اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

افزایش حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی کارگری به تصویب رسید

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۶ /۰۷ /۱۴۰۱

افزایش حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی کارگری به تصویب رسید

کارشناس بازار کار و کارگری از افزایش حق مسکن کارگری به ۶۵۰ هزار تومان خبر داد و گفت: این یک موفقیت بزرگ به لحاظ قانونی برای کشور است و یک موفقیت خوب برای کارگران و بازنشستگان در راستای استیفای حقوقشان است.

افزایش حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی کارگری به نقل از حمید حاجاسماعیلی:

حمید حاج‌اسماعیلی؛ کارشناس حوزه کار و کارگری اظهار کرد: بالاخره بعد از ۴ماه تلاش شبانه روزی کارگران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در خصوص حق مسکن کارگران و همچنین افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی که مصوبه شورای عالی کارگر و هیات امنای سازمان تامین اجتماعی بود، این مصوبه با نظر مساعد مجلس و هیات تطبیق مقررات دولت و ابلاغ آن از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی کاملا قانونی تایید شد.

وی با بیان اینکه مداخله دولت در تغییر مصوبه سازمان تامین اجتماعی و تغییر مصوبه شورای عالی کار در خصوص حق مسکن کارگران باطل شد، تصریح کرد: این یک موفقیت بزرگ به لحاظ قانونی برای کشور است و یک موفقیت خوب برای پیگیری و انسجام کارگران و بازنشستگان برای استیفای حقوقشان است.

به گفته حاج‌اسماعیلی، این اصلاح انجام شده می‌تواند یک شرایط منطقی را برای پیگیری مطالبات در کشور پی‌ریزی کند که براین اساس نمایندگان کارگران و بازنشستگان می‌توانند با تلاش در پیگیری مطالباتشان از مراجع قانونی؛ از حق و حقوق کارگان و بازنشستگان غافل نشوند.

این کارشناس حوزه کار و کارگری گفت:  آنچه دولت انجام داد کاملا مغایر با قانون بود و برهمین اساس در حال حاضر باید حق مسکن کارگران را با همان مبلغ ۶۵۰هزار تومان که شورای عالی کار تصویب کرده بود اصلاح کند.

راهکار دولت در خصوص مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی:

درخصوص افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نیز دولت دو راه بیشتر پیش رو ندارد؛ یا باید آن مصوبه را کامل تایید کند یا مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی را در خصوص افزایش مستمری بازنشستگان به سازمان تامین اجتماعی عودت بدهد که در هر حالت نشان می‌دهد دخالت دولت در مصوبات شورای عالی کار و تامین اجتماعی غیرقانونی است و برهمین اساس تغییراتی انجام داده شد.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: افزایش حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی کارگری به تصویب رسید - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: