اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

اندر احوالات بازار مسکن کشور

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۲ /۰۷ /۱۴۰۱

اندر احوالات بازار مسکن کشور

به گزارش تهران بزرگ، چند سالی است که بازار مسکن کشور دچار اشکالات شدیدی شده است؛ وضعیتی که به گفته کارشناسان و دست‌اندرکاران این بخش ریشه در کم‌کاری دولت های گذشته به ویژه دولت یازدهم و دوازدهم دارد.

بازار مسکن در دولت قبل:

وزیر اسبق راه و شهرسازی با سیاست و برنامه‌ریزی در راستای تحریک تقاضا باعث شد ساخت و ساز مسکن به حدود 300 هزار واحد در سال کم شود، اصرار عباس آخوندی بر این رویه اشتباه شرایطی را به وجود آورد تا در 8 سال عمر دولت حسن روحانی متوسط قیمت مسکن  رشد بی سابقه ای را تجربه کند.

سال 92 و در اولین ماه شروع فعالیت دولت روحانی، متوسط قیمت هر مترمربع بر اساس آمار رسمی 3 میلیون و 834 هزار تومان بود. طی سال‌های 97، 98، و 99 بازار مسکن کشور دچار فراز و نشیب های فراوانی شد که نتیجه آن افزایش قیمت به بیش از 30 میلیون تومان در هر مترمربع شده است.

در مجموع طی 8 سال فعالیت دولت قبل متوسط قیمت مسکن حدود 27 میلیون تومان افزایش یافته که در بین دولت‌های پس از انقلاب یک رکورد محسوب می‌شود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: اندر احوالات بازار مسکن کشور - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:

فهرست مطالب