اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

اوضاع تلخ مستاجران در بازار اجاره نشینی این روزها!

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۷ /۰۷ /۱۴۰۱

اوضاع تلخ مستاجران در بازار اجاره نشینی این روزها!

وضعیت بازار اجاره نشینی، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است.

وضعیت بد مستاجران

گزارشات از رفتار مستاجران نشان می‌دهد که وضعیت حاکم بر این بازار بسیاری بد می باشد که بسیاری از مستاجران را مجبور کرده تا محله و حتی منطقه فعلی خود را ترک کنند و به جستجوی خانه ایی متناسب با بودجه خود در محلات و مناطق پایین تر با شرایط بدتری باشند. برخی مشاوران املاک سطح شهر معتقدند، نقل مکان مستاجران از محله خود به محلات مناطق دیگر موضوع جدیدی نیست اما امسال با افزایش تورم باید راه حلی برای این مشکل ایجاد کرد.

از سوی دیگر، بررسی‌ها نشان می‌دهد، این نقل مکان صرفا برای مستاجران نیمه جنوبی تهران نیست، بلکه به گفته برخی مشاوران املاک، این موضوع در محلات و مناطق نیمه شمالی و مرکزی تهران هم دیده شده است.

قیمت مسکن با توجه با سطح درآمد خانوار ها

قیمت مسکن در کشور در مقایسه با سطح درآمد خانوارها از یک مساله اقتصادی به یک بحران فراگیر تبدیل شده است. تولید مسکن توسط سازندگان خصوصی با توجه به وضعیت تورم در نهاده‌های تولید، در بخش قیمت تمام شده با علامت سوال بزرگی روبه‌رو است. بر این اساس چنانچه شرایط برای ثبات قیمت مسکن یا تورم آرام آن در ماه‌های پیش رو وجود نداشته باشد این موضوع مجددا باعث کاهش عرضه مسکن، افزایش کسری ساخت و در نهایت افزایش قیمت خواهد بود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: اوضاع تلخ مستاجران در بازار اجاره نشینی این روزها! - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: