اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

بحران اجاره مسکن

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۳ /۰۷ /۱۴۰۱

بحران اجاره مسکن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در رهن و اجاره بهای مسکن در سختی هستند و خرید و فروش مسکن هم به یک رویا تبدیل شده است.

مشکلات خرید و اجاره بهای مسکن:

مجتبی یوسفی با اشاره به مشکلات خرید و اجاره بهای مسکن در کشور گفت: مردم در زمینه خرید و اجاره بهای مسکن وارد یک وضعیت نابسامان شده اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تورم اقتصادی شکل گرفته و سیاست های غلط دولت قبل در تولید مسکن بیان کرد: متاسفانه یکی از دستاورد های آقای آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی این بود که یک عدد مسکن در کشور نساخته است.

وی با بیان اینکه شکل گرفتن این شرایط از دو حالت خارج نیست، عنوان کرد: فاصله عرضه و تقاضای مسکن باید کاهش یابد چراکه ما براساس سرشماری سال 96، 6.5 میلیون مستاجر داشته ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح جامع مسکن که توسط وزیر سابق راه و شهرسازی در سال 94 مصوب شده است، اظهار کرد: در این طرح گفته شده بود که ما سالانه به یک میلیون واحد مسکونی نیاز داریم. بنابراین با سپری شدن زمان قطعا این 6.5 میلیون مستاجر در حال حاضر به 9 میلیون نفر رسیده است. بنابراین ما در این بخش فاصله بسیاری در عرضه و تقاضای مسکن داریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات کوتاه مدت در زمینه برطرف کردن مشکلات مسکن گفتند: ما راهی نداریم جز اینکه حوزه مسکن و کالاهای اساسی را از شر سفته بازی پاک کنیم.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: بحران اجاره مسکن - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: