اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

برای خرید مسکن ۳۰ متری چند سال باید کار کنیم؟

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۳ /۰۷ /۱۴۰۱

برای خرید مسکن ۳۰ متری چند سال باید کار کنیم؟

یک نهاد مسئول، مجوز ساخت مسکن را با مساحت ۳۰ تا ۳۵ متری در تهران را صادر کرده است. اما برای خرید این خانه ها چقدر باید هزینه کرد و  برای تهیه این خانه های نسبتا بزرگ ! به حقوق چند سال نیاز داریم؟

به گزارش خبرگزاری املاک تهران بزرگ برای ساخت‌وسازهای شهر تهران -کمیسیون ماده پنج- اخیرا مجوز ساخت مسکن با مساحت ۳۰ تا ۳۵ مترمربع را در بافت فرسوده تهران صادر کرده اند. اجرای این طرح می‌‌تواند زمینه‌‌ساز ساخت حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی حدود ۳۰ مترمربعی در مناطق نیمه جنوبی شهر شود.

برای خرید واحدهای ۳۰ متری چقدر باید هزینه کرد؟

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت خرید مسکن در تهران حدود ۴۰ میلیون تومان اعلام شده است. باتوجه به این عدد هر خریدار برای تهیه این واحدهای ۳۰ متری باید حدود یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

برای خرید این واحد ها چه مدت باید کار کرد؟

در سال جاری حداقل حقوق کارگران پنج میلیون و ۶۰۰ تا پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است. یک فرد با این مبلغ حقوق حدود ۲۱۴ ماه معادل ۱۷ سال برای خرید یک خانه ۳۰ متری باید بدون وقفه کار کند.  محتوای این طرح، نشان می‌‌دهد در قالب ضوابطی خاص، دو خط قرمز برای مسکونی‌‌سازی در بافت‌های فرسوده شهر تهران پاک شده است. یکی ناظر بر تامین حداقل پارکینگ ساختمان‌ها و دیگری مربوط به سقف تعداد طبقات (تراکم ساختمانی) در زمین‌‌هایی با قواره کوچک و خیلی کوچک است.

این ضوابط ویژه نوسازی بافت‌های فرسوده تهران است که مساحت آن به بیش از چهارهزار و ۴۰۰ هکتار می‌‌رسد. این بافت ها در همه مناطق پراکنده می باشد، اما بیشتر آنها در ۱۰منطقه نیمه‌جنوبی شهر شامل مناطق ۱۰ تا ۱۹ واقع شده است.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: برای خرید مسکن ۳۰ متری چند سال باید کار کنیم؟ - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:

فهرست مطالب