اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

حق مسکن کارگری

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۸ /۰۷ /۱۴۰۱

حق مسکن کارگری

براساس اشکالاتی که مجلس به مصوبات اخیر دولت گرفته است، حق مسکن کارگرانی که شامل قانون کار هستند، باید یکصد هزار تومان دیگر افزایش یابد. پیگیری‌های تهران بزرگ از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حاکی از آن است که به احتمال قوی مصوبه افزایش حق مسکن کارگران از مهر اصلاح و برای اجرا در دستور کار قرار می گیرد.

مصوبه افزایش حق مسکن کارگری:

به گزارش تهران بزرگ، مصوبه افزایش حق مسکن کارگری یکی از مصوبات دولت بود که تابستان امسال از سوی مجلس شورای اسلامی رد شد. علت این موضوع، دست‌کاری در مبلغی بود که پیش از این در شورای عالی کار به عنوان این قسمت از مزایای مزدی تنظیم شده بود.

برابر مصوبه سال ۱۴۰۱ شورای عالی کار، حق مسکن کارگری ماهانه ۶۵۰ هزار تومان است و بخشی از حقوق و دستمزد کارگران محسوب می‌شود. اعمال این مبلغ به مصوبه هیات دولت نیازمند است. در بهار امسال هیات دولت با دست بردن در این مصوبه، مبلغ آن را ۵۵۰ هزار تومان گزارش کرد.

در نتیجه این اتفاق، شکایت گروهی از کارگران در دیوان عدالت اداری بود. به موازات این عمل، هیات تطبیق مقررات مجلس شورای اسلامی نیز این مصوبه را رد شده اعلام و در ادامه آن را به صورت رسمی به دولت گزارش کرد.

در همین رابطه علی‌حسین رعیتی‌فرد، معاون تنظیم روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: موضوع افزایش حق مسکن کارگری مطابق آنچه که پیش از این در شورای عالی کار تصویب شده بود، هم اکنون در دستور کار است. به احتمال زیاد این افزایش از مهر اجرایی می‌شود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: حق مسکن کارگری - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: