اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین حتما پرداخت می شود

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۳۱ /۰۶ /۱۴۰۱

حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین حتما پرداخت می شود

نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن ۶۵۰ هزارتومانی گفت:رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه محسوب می شود. بیشتر تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت قرار گرفته است.

حق مسکن 650 هزار تومانی:

هادی ابوی, نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره حق مسکن 650 هزار تومانی گفت: این مصوبه طبق شورای عالی کار باید از فروردین ماه شروع به کار کند. دولت به زودی باید مصوبه جدید را ابلاغ کند, پس از ابلاغ کارفرمایان باید عقب ماندگی مزدی را به کارگران پرداخت کند.

ابوی گفت:نامه رئیس مجلس تنها عمل به وظیفه ی قوه مقننه در زمینه نظارت بر اجرای قانون بود.دولت باید به زودی اجرای مصوبه 650هزار تومانی را اجرایی کند.

مشکلات از کجا نشأت میگیرد:

نماینده کارگران در شورای عالی کار ادامه داد:عمده مشکلات در حوزه واگذاری زمین است.ایده دولت سیزدهم مبنی بر اینکه زمین هایی در اختیار سازمان‌ و ها و ارگان ها و دستگاه ها هست را برای ساخت مسکن استفاده کنیم و از سوی دیگر وام و تسهیلات کم بهره در اقساط بلند به کارگران بپردازیم ایده بسیار خوبی است و اگر آقای رئیسی آن را عملیاتی کند گام بزرگی در جهت خانه دار شدن کارگران انجام داده است.

ابوی با بیان اینکه یکی از اقدامات این است که تعاونی های مسکن را فعال کنیم گفت:در دهه های گذشته زمین های رایگان در اختیار تعاونی های مسکن قرار می گرفت و  پول زمین را در مراحل بعدی و هنگام تحویل سند از کارگران می گرفتیم که بسیار موثر بود.

وی بیان کرد:رقم حق مسکن چندان زیاد نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی‌دهد و به‌عنوان یک کمک‌هزینه استفاده می شود. عمده تمرکز شورای‌عالی کار روی حقوق و معیشت است و ما هنوز به یک مسیر مناسب برای کارگر که در وضع اقتصادی موجود یک زندگی آبرومندانه و در رفاه داشته باشد نرسیده ایم.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: حق مسکن ۶۵۰هزار تومانی کارگران از فروردین حتما پرداخت می شود - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: