اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

دولت می بایست در امور مربوط به مسکن را راحت تر کند

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۲ /۰۷ /۱۴۰۱

دولت می بایست در امور مربوط به مسکن را راحت تر کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید در امر مسکن تسهیل‌گر باشد،تاکید کرد: دولت خیلی در حوزه مسکن تسهیل‌گری نمی‌کند که اگر دولت می‌خواهد تسهیل‌گر باشد، نیاز نیست صندوقی وجود داشته باشد یا اینکه دولت پولی دهد، بلکه می تواند از عوارض ساخت بکاهد.

سیاست‌های دولت در بحث مسکن:

علیرضا پاک فطرت اظهار داشت:سیاست‌های دولت در بحث مسکن اشتباه است. مردم باید مسکن را بسازند و دولت نمی‌تواند مسکن بسازد.

وی بیان کرد: دولت شعار ساخت مسکن می‌دهد اما نتیجه‌ای که می‌بینیم آن است که روز به روز قیمت مسکن سر به فلک می کشد.

وی ادامه داد: شهرداری ها خصوصاً در کلان شهرها همین امسال عوارض ساخت و ساز را بیش از ۵۰‌تا ۶۰ درصد و گاهی اوقات بیش از صد درصد افزایش دادند و بیمه ساختمانی را چندین برابر کردند.

این نماینده مجلس اظهارکرد: همچنین قیمت مصالح ساختمانی مانند آهن و سیمان در یک سال بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافت و با این شرایط قیمت مسکن هم افزایش پیدا می‌کند و سازنده و بخش خصوصی  تمایل پیدا نمی کنند به حوزه ساخت مسکن ورود کنند.

پاک فطرت تصریح کرد: زمانی که هزینه تولید بالا باشد و سرمایه گذار نتواند تولید خود را به قیمت بالا بفروشد،دیگر در این زمینه کار نمی کند. بنابراین ما در سیاست گذاری بخش مسکن باید تجدید نظر کنیم و لازم است از شعار هایی که می دهیم، بیرون بیاییم و به نیروی عظیم مردمی توجه داشته باشیم.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: دولت می بایست در امور مربوط به مسکن را راحت تر کند - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:

فهرست مطالب