اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

روند کاهشی اجاره‌ مسکن شهری

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۳۱ /۰۶ /۱۴۰۱

روند کاهشی اجاره‌ مسکن شهری

به گزارش تهران بزرگ، در سال ۱۳۹۵ درصد خانوارهای اجاره‌نشین شهری، ۲۵٫۲۱ درصد بود. در سال ۱۴۰۰ اما به ۲۳٫۱۶ درصد رسید. این در حالی است که حدود یک سوم ایرانیان مستاجر هستند. سال گذشته بیش از ۶۸ درصد ایرانیان در شهرها صاحب خانه بودند.

بحران مسکن:

در همین حال اما اجاره مسکن در روستا رو به افزایش است. اگرچه محسوس نیست اما باز هم می‌تواند ردی از تمایل به اجاره ملک در روستاها باشد. در سال ۱۳۹۵، اجاره مسکن در روستا ۴٫۴۲ بود اما در سال ۱۴۰۰ به ۴٫۹۴ رسید.

نهضت ملی مسکن هم تاکنون چندان مشکل گشا نیاز مسکن نبوده است. پروژه‌ای که هنوز در گام‌های ابتدایی است و مشخص نیست چه زمانی این واحدها را به متقاضیان داده شود.

مجتبی بیگدلی، کارشناس مسکن درباره این وضعیت می‌گوید: نزدیک ۱۰ سال است که در قالب یک طرح ملی یک واحد مسکونی هم ساخته نشد.

بیگدلی ادامه می‌دهد: در کشور حدود هشت تا ۱۰ میلیون واحد مسکن، نیاز شدید داریم. با جمعیتی رو به رو هستیم که مسکن مستقل می‌خواهند و این یک بحران جدی است و کشور را در خطر قرار می دهد.

این کارشناس مسکن می‌گوید: بانک‌ها نه تنها به صنعت مسکن کمکی نمی‌کنند بلکه در عرصه مسکن خود معامله می کنند. از سوی دیگر خلق پول هم می‌کنند. اگر بخواهیم وضعیت اجاره را درست کنیم محکوم به تولید مسکن هستیم اما متاسفانه فقط در این زمینه شعار می دهیم و ردی از عمل دیده نمیشود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: روند کاهشی اجاره‌ مسکن شهری - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: