اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

قیمت مسکن های روستایی در مسکن ملی

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۲ /۰۷ /۱۴۰۱

قیمت مسکن های روستایی در مسکن ملی

رئیس بنیاد مسکن درباره آخرین وضعیت نوسازی واحدهای مسکن روستایی و نهضت ملی مسکن توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گروه خبری تهران بزرگ، رئیس بنیاد مسکن گفت: رئیس جمهور مستقیم خود دستور داده که تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای مسکن روستایی تا لحظه واریز پیگیری کنیم.

امروز آقای اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن از آخرین وضعیت نوسازی واحدهای مسکن روستایی و نهضت ملی مسکن در جمع خبرنگاران به سوالات پاسخ داد.

میزان تسهیلات مسکن روستایی:

آقای نیکزاد: برای تسهیلات میلیون تومانی وام مسکن روستایی تنها ۱۳ درصد یارانه را دولت پرداخت می‌کند برای تسهیلات مسکن روستایی تنها بنیاد مسکن پیگیری می کند اما در این زمینه رئیس جمهور اعلام کرده تا لحظه واریز این موضوع را پیگیری کنید. در صورتی که ۲۰۰ میلیون تومان واریز میشد سرعت اجرای نوسازی واحدهای مسکن روستایی بسیار سریع تر انجام میشد.

آقای نیکزاد: در قانون جهش تولید مسکن در ماده ۱۴ حداکثر سه ماه فرصت داده شده برای تشکیل آن که البته این صندوق مصوب شده است و منابع مالی هم دیده شده است که منابع اولیه این صندوق ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

قیمت تمام شده ساخت واحدها برای مردم:

آقای نیکزاد: ۱۸۰ هزار واحد مسکن روستایی در حال ساخت است و ۱۰۰ هزار واحد شهری هم در حال اجرا است. تمام تلاش خود را می کنیم که قیمت تمام شده ساخت واحدها برای مردم گران نباشد و این البته در حالی است که هزینه دستمزد و مصالح ساختمانی افزایشی بوده است.

آقای نیکزاد:  میانگین ساخت واحدهای مسکن روستایی بین ۴تا ۵ تومان بوده که در شهرهای مختلف این هزینه ها با توجه به شرایط متغیر است.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: قیمت مسکن های روستایی در مسکن ملی - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:

فهرست مطالب