اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

هزینه مسکن کارگران

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۷ /۰۷ /۱۴۰۱

هزینه مسکن کارگران

هادی ابوی، دبیرکل کانون انجمن‌های صنفی کارگران گفت: ۸۰ درصد حقوق کارگران صرف هزینه‌های مسکن و اجاره‌بها می‌شود.

حل مشکل مسکن کارگران:

به گزارش تهران بزرگ، درحال حاضر ۸۰ درصد حقوق و دریافتی کارگران صرف هزینه های مسکن و اجاره بها می‌شود. معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفته به منظور حل مشکل مسکن کارگران، خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی با اولویت مسکن کارگری به تعاونی‌های مسکن اختصاص داده شده است.

درحال حاضر “مسکن” نقش بسیار مهمی در زندگی بسیاری از خانواده‌ها دارد و به لحاظ تأثیرگذاری در سبد هزینه‌ خانوارهای کم درآمد به خصوص دهک‌های متوسط و پایین جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به گفته مقامات کارگری و فعالان حوزه کار، بیش از ۸۰ درصد دریافتی کارگران را هزینه های مسکن و اجاره بها به خود اختصاص می دهد و از این جهت مسکن یکی از مشکلات اساسی خانوارهای کارگری به شمار می رود.

در این بین تعاونی‌های مسکن با ساخت مسکن به قیمت تمام شده می توانند واحدهای مسکونی را ارزان‌تر از سایر قسمت ها حتی انبوه سازان در اختیار متقاضیان قرار دهند و به تامین مسکن اقشار محروم و کم درآمد کمک کنند.

دولت در برنامه ساخت مسکن، بخش تعاون را موظف کرده که از مجموع ۴ میلیون واحد مسکونی ۴۰۰ هزار واحد در بخش تعاون ساخته شود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: هزینه مسکن کارگران - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: