اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

پیش بینی قیمت در آینده

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۳۱ /۰۶ /۱۴۰۱

پیش بینی قیمت در آینده

مهرپور با اشاره به پیش بینی قیمت مسکن در روزهای آینده گفت: مذاکرات تاثیر مستقیمی روی مسکن ندارد. چه توافق بشود و چه نشود ما جهش قیمت مسکن را  حداقل تا یکسال آینده شاهد تغییرات خواهیم بود.

برجام و مسکن:

اما متناسب با شرایط موجود و تورم طبیعی است که شاهد یک افزایش قیمتی هم در مسکن مانند هر کالای دیگر باشیم .البته در بحث مسکن ما همیشه هر ۵ یا ۱۰ سال  یکبار شاهد افزایش قیمت هستیم که به موضوع تحریم و روند مذاکرات مربوط نمی شود.

وی تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که اگر توافقی صورت گیرد قیمت برخی کالاها تاحدودی پایین بیاید و به لحاظ روانی اتفاق خوبی برای افرادی است که دارای منابع ریالی هستند که برای کسب سود بیشتربه سمت خرید ارز، سکه و مسکن میروند.

وی ادامه داد: در سال ۹۴ بعد از برجام شاهد یک ثبات قیمتی در حوزه مسکن، ارز و طلا بودیم. اما چون این ثبات ساختاری نبود بعد خارج شدن امریکا از برجام سال ۹۷ دوباره شرایط به حالت قبل خود برگشت و شاهد یک جهش قیمتی در همه این بازارها بودیم.

این کارشناس اقتصادی مسکن در پاسخ به این سئوال که اکنون زمان خوبی برای خرید خانه است، گفت: همیشه سیاست صبر کردن و انتظار باعث ایجاد مشکلات در اقتصاد می شود. اگر کسی شرایط خرید مسکن را دارد باید منتظر چنین اتفاقاتی نباشد. مثلا افراد می خواهند خانه بخرند می گویند صبر کنیم تا نتیجه مذاکرات مشخص شد این طرز تفکر کاملا غلط است و حتی منجر به ضرر مالی هم می شود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: پیش بینی قیمت در آینده - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان: