اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

چالش موجود در ساخت مسکن

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۲ /۰۷ /۱۴۰۱

چالش موجود در ساخت مسکن

به گفته یکی از اعضا کمیسیون عمران مجلس، بانک‌ها باید ۲۰درصد از منابع خود را در قالب تسهیلات برای ساخت مسکن تحویل می دادند.

عدم دریافت تسهیلات بانکی:

به گزارش تهران بزرگ، این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این اقدام براساس قانون جهش تولید مسکن بانک است که تاکنون تکمیل نشده است.

احمد دنیا‌مالی گفت: چهارمین نشست شورای عالی مسکن هفته گذشته به ریاست رئیس‌جمهور برگزار و تصمیمات مهمی در حوزه مسکن گرفته شد.

دنیا‌مالی درباره وضعیت بازار مسکن و روند اجرای قانون جهش تولید مسکن اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که امروز در مسیر ساخت مسکن با آن مواجه هستیم بحث تسهیلات بانکی است. بر اساس قانون جهش تولید مسکن باید ۲۰درصد منابع بانکی به‌عنوان تسهیلات برای ساخت مسکن ارائه شود، اما تاکنون بانک به وظیفه خود عمل نکرده است.

وی ادامه داد: با توجه به دستوراتی که رئیس‌جمهور در این حوزه صادر کردند امیدواریم بانک‌ها در ارائه تسهیلات همکاری داشته باشند و این روند تسریع شود. بانک‌ها، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی باید کمک کنند تا منابع لازم برای ساخت مسکن آماده شود.

تسهیلات و ساخت مسکن:

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برخی از اقتصاددانان اعتقاد دارند که این تسهیلات تورم‌زا است، اما ما این باور را داریم که این منابع برای کشور ارزش افزوده و اشتغال ایجاد می‌کند و صنایع متعددی نظیر فولاد، سیمان و صنایع جانبی مرتبط با حوزه ساختمان را به حرکت درمی آورد. اشتغالی که با ارائه این تسهیلات و ساخت مسکن ایجاد می‌شود، به‌صورت همه جانبه است.

دنیامالی تاکید کرد: برآیند قانون جهش تولید مسکن بحث رونق است و سازمان برنامه و خیلی از دولتمردان این موضوع را قبول دارند. لذا با توجه به دستورات رئیس‌جمهور امیدواریم وزارت راه و شهرسازی گام‌های موثرتری را برای بهره برداری مسکن انجام شود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: آنچه که امروز مشخص است این است که دولت در زمینه ساخت مسکن و اجرای این قانون دچار عقب‌ماندگی است. امیدواریم با توجه به تمهیدات اندیشیده شده اتفاقات خوبی در حوزه مسکن انجام شود.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: چالش موجود در ساخت مسکن - استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است . تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فرم تماس با کارشناسان:

فهرست مطالب