اطلاعیه مهم : مجموع قراردادهای مشارکت در ساخت و تهاتر تهران بزرگ در 3 ماهه اول سال 1401 از مرز 300.000.000.000.000 ریال گذشت .

6713 امتیاز
5/5

کاهش رونق بازار مسکن چین

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۱۹ /۰۹ /۱۴۰۱

کاهش رونق بازار مسکن چین

کاهش سرمایه‌گذاری در بخش ساخت ‌و ساز در چین موجب شد تا دوباره بازار آهن و فولاد در دنیا قرمزپوش شده و سنگ‌آهن در روز پایانی هفته تا 98 دلار به ازای هر تن کاهش یابد. این افت قیمتی در حالی در این بازار رقم خورد که سپتامبر و اکتبر زمان سنتی رونق بازار آهن و فولاد بوده و امید فعالان زنجیره آهن و فولاد در چین به رونق بازار در این 2 ماه بود.

سنگ ‌آهن دریایی آسیا:

به گزارش تهران بزرگ، سنگ‌آهن دریایی آسیا معیار پلتس مجدد به کانال 90 دلاری افت کرد؛ در این شرایط زغال ‌سنگ کک‌شو بدون تغییر قیمت معامله شد. در حالی که بازار سنگ‌ آهن و زغال با سیگنال تضعیف فولادسازی مواجه است، صعود بهای زغال ‌سنگ حرارتی مانع عقبگرد بهای زغال ‌سنگ متالورژیک می‌شود.

در عین حال بالا بودن موجودی سنگ ‌آهن در بنادر چین مانعی در مقابل صعود قیمت این محصول است. یک تاجر چینی گفت: تجارت مجدد محموله‌های دریایی قبل از تعطیلات ملی چین تقریبا در این هفته انجام شده و بنابراین رشد تقاضا قبل از تعطیلات اکتبر در بازار اثرگذار شده است.

پلتس بهای زغال‌سنگ کک‌شو فوب استرالیا را در روز جمعه شانزدهم سپتامبر بدون تغییر قیمت برابر 250 دلار و 50 سنت و قیمت این محصول سی‌اف‌آر چین را 295 دلار به ازای هر تن ارزیابی کرد. در شرایط کنونی بازار زغال ‌سنگ کک‌شو با 2 سیگنال متناقض از بازار فولاد و بازار زغال ‌سنگ حراراتی رو به رو است. در حالی که افزایش قیمت زغال‌ سنگ حرارتی زمینه حمایت قیمتی از قیمت این محصول را فراهم می‌کند، تضعیف فولادسازی مانع از رشد قیمت این محصول شده و بنابراین بهای این محصول در هفته‌های اخیر نوسان قیمت بسیار محدودی داشته است.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: کاهش رونق بازار مسکن چین
استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است .
تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب

فهرست مطالب