6713 امتیاز
5/5

امکان ساخت سالانه ۱ میلیون مسکن با صنعتی‌ سازی

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۲۹ /۰۲ /۱۴۰۲

امکان ساخت سالانه ۱ میلیون مسکن با صنعتی‌ سازی

به گزارش تهران بزرگ، محمدرضا جواهری در همایش صنعتی ‌سازی ساختمان با اشاره بر این ‌که راه‌ اندازی صندوق املاک و مستغلات طرح خوبی است که می‌تواند به خانه ‌دار شدن مردم و رشد ساخت ‌و ساز کمک کند، بیان کرد: یکی از شرکت‌ های زیر مجموعه گروه مالی بانک مسکن طرحی را در این موضوع با این مسئله تهیه کرده تا به این ترتیب برای اولین بار صندوق املاک و مستغلات ذیل بانک مسکن بوجود آید.

صندوق املاک و مستغلات:

وی ادامه داد: پیش از این صندوق های زمین و ساختمان داشته‌ایم، اما صندوق املاک و مستغلات یک طرح جدید است که در گروه مالی بانک مسکن دنبال می شود.

وی با بیان این ‌که امکان عملیاتی کردن ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال که 1.5 آن گذشته، به دلایل مختلف از جمله تأمین مالی وجود ندارد، اضافه کرد: باید عوامل اجرایی ساخت 4 میلیون مسکن را در اختیار داشته باشیم؛ اگر قرار باشد به سمت ساخت سالانه یک میلیون مسکن برویم، باید صنعتی سازی ساختمان را با جدیت آغاز و دنبال کنیم.

صنعتی سازی مسکن:

وی تأکید کرد: اگر دولت یک سال در زمینه صنعتی سازی مسکن سرمایه گذاری کند و اصلاح قوانین و مشوق های لازم در زمینه خصوصی سازی ارائه شود، بخش خصوصی هم به این موضوع پرداخته است که در نتیجه امکان ساخت یک میلیون مسکن در سال بوجود می آید.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: امکان ساخت سالانه ۱ میلیون مسکن با صنعتی‌ سازی
استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است .
تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب