6713 امتیاز
5/5

شرایط معافیت از پرداخت مالیات مالکان مسکن اعلام شد

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۳۰ /۰۲ /۱۴۰۲

شرایط معافیت از پرداخت مالیات مالکان مسکن اعلام شد

به گزارش تهران بزرگ، هدف از پرداخت مالیات تامین کردن مخارج عمومی جامعه می باشد به عبارتی دیگر مالیات برای بهره‌ بردن از امکانات و منابع کشوری که افراد در آن ساکن هستند، که می بایست برای تامین مخارج جامعه پرداخت نمایند.

معاف از مالیات املاک مسکونی:

بر طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، هر شخص به تعداد همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال خود که ملک مسکونی به آنها تعلق ندارد، هر ۵ سال یک بار می‌تواند از معافیت ملک مسکونی (مجموعاً حداکثر تا ۴ ملک) بهره مند شود.

مشابه معافیت ملک مسکونی برای هر شخص غیرتجاری، شرط برخورداری از معافیت همسر و فرزندان نیز دوره تملک بیش از ۲ سال برای هر ملک مسکونی است.

با توجه به معافیت ذکر شده، انتظار می‌رود عموم خانواده‌ها مشمول این معافیت قرارگرفته و مالیاتی پرداخت نکنند.

بر اساس گزارش های سامانه املاک و اسکان وزارت مسکن، از میان خانوارهایی که صاحب ملک مسکونی هستند، ۹۴ درصد آنها ۱ یا ۲ ملک دارند و ۶ درصد آنها، دارای ۳ یا بیشتر از ۳ ملک هستند.

بنابراین و با توجه به معافیت بیان شده در طرح، انتظار می‌رود بیش از ۹۵ درصد از کل خانوارهای کشور معاف از مالیات بر عایدی املاک مسکونی شوند.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: شرایط معافیت از پرداخت مالیات مالکان مسکن اعلام شد
استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است .
تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب