6713 امتیاز
5/5

کارگران توان پرداخت اقساط سنگین تسهیلات مسکن را ندارند

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۵ /۰۳ /۱۴۰۲

کارگران توان پرداخت اقساط سنگین تسهیلات مسکن را ندارند

هادی ابوی,دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران می گوید:حدود 80 درصد دریافتی کارگران خرج مسکن و اجاره بها  می شود. برای خانه دار شدن کارگران به روش تعاونی ها لازم است در ابتدا تعاونی های مسکن کارگری تشکیل و سپس توسط آنها وام های بدون بهره با اقساط بلند به کارگران داده شود.

خانه دار شدن کارگران:

ابوی با تأکید بر اینکه تأمین زمین رایگان، پرداخت وام های ارزان و نظارت بر ساخت و ساز از جمله اقدامات موثر در تامین مسکن کارگران است گفت: کارگران برای خانه دار شدن درآمد کمی دارند، بنابراین اگر قرار است مسکن کارگری با قیمت مناسب ساخته و تحویل آنها شود، بهترین راه این است که کارگران به روش تعاونی‌های مسکن ساماندهی شوند و دولت و وزارت تعاون بر عملکرد آنها نظارت داشته باشد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: حقوق کارگران ناچیز است که بتوانند اقساط سنگین وام و تسهیلات بانکی را پرداخت کنند به همین دلیل لازم است وام های بدون بهره با اقساط بلند مدت در اختیار کارگران قرار گیرد.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: کارگران توان پرداخت اقساط سنگین تسهیلات مسکن را ندارند
استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است .
تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب