6713 امتیاز
5/5

بررسی بازار مسکن در تهران

پایگاه خبری املاک و مستغلات تهران بزرگ
امروز ۰۵ /۰۳ /۱۴۰۲

بررسی بازار مسکن در تهران

بررسی‌ها و بیانات واسطه‌های معاملات مسکن شهر تهران گزارش می‌دهد این میزان نسبت به سال گذشته به طور متوسط تقریبا ۵۰ درصد و در برخی موارد بیش از این مقدار افزایش پیدا کرده است.

فعالان بازار اجاره در تهران:

فعالان بازار اجاره در مناطق جنوبی تهران می‌گویند در سال‌های قبل از جهش، میانگین رهن کامل این آپارتمان‌ها بعضا کمتر از یک میلیون تومان و نهایت یک میلیون تومان میشد. اما هم‌ اکنون این میزان حداقل ۵ تا ۶ برابر نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته است.

در شرایطی که مستاجرها در سال ۹۷ یعنی سال قبل از آغاز جهش در بازار اجاره مسکن شهر تهران می‌توانستند به طور متوسط با مبلغ ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان یک آپارتمان معمولی ۶۰مترمربعی برخوردار از بعضی امکانات را رهن کامل کنند در حال حاظر برای اجاره چنین آپارتمانی (و بعضا برای اجاره واحدهای با امکانات ضعیف‌تر) حداقل به ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان بودجه نیاز است.

این در حالی است که تامین چنین مبلغی از توان مالی اکثر خانوارهای ساکن در این مناطق خارج شده است و بخش زیادی از واحد های استیجاری این مناطق در حال حاظر از سوی مهاجران مناطق بالاتر شهر تهران به بازار اجاره مناطق جنوبی، اجاره شده است.

این خبر و مقاله در پایگاه اطلاعاتی املاک تهران بزرگ بایگانی شد/عنوان: بررسی بازار مسکن در تهران
استفاده از مفاد و اطلاعات درج شده در این گزارش و مقاله در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های رسانه ای با ذکر منبع خبر بلامانع است .
تهیه شده توسط بخش ممیزی سند و واحد حقوقی با تلاش های تیم خبرنگاران املاک تهران بزرگ .
آخرین خبرها :

فهرست مطالب